Закупівля нових альтернативних препаратів для лікування гепатиту С

new

09 серпня 2018

На всеукраїнському рівні вдалося проадвокатувати закупівлю нового меньше вартісного альтернативного препарату для лікування гепатиту С.

До цього моменту в програмі лікування гепатиту С в Україні використовували тільки дорогі продукти: пегінтерферон, софосбувір, софосбувір / ледіпасвір, омбітасвір / парітапревір / ритонавір / дасабувір).

Оскільки в Україні немає патенту на даклатасвір, його можна придбати в генеричному варіанті. Крім того, через відсутність компанії-виробника (BMS) на українському ринку, продукт не був включений в клінічні протоколи, списки закупівель, а також не мав дозволу на продаж і велику підтримку з боку ключових лідерів громадської думки в Україні. Зусилля БО «100 відсотків життя» були спрямовані на включення даклатасвіра в список номенклатури для державних закупівель.

Відповідно до Закону України № 269-8 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення своєчасного доступу пацієнтів до необхідних лікарських засобів і медичних продуктів шляхом здійснення державних закупівель із залученням спеціалізованих закупівельних організацій», з 2016 року ліки закуповуються через міжнародні організації (через процедури ВООЗ і ЮНІСЕФ). БО «100 відсотків життя» провела діалог з виробниками генеричних препаратів, щоб залучити їх до участі в державних закупівлях з даклатасвіром. В результаті тендеру, проведеного ПРООН, даклатасвір був закуплений за ціною 34 долари за 3-місячний курс лікування, що є найнижчою ціною для даклатасвіра в регіоні Східної Європи в Центральній Азії.

Ціна на пегінтерферони (які використовувалися раніше в поєднанні з софосбувіром в Україні) становить 735 доларів США, при цьому ефективність лікування становить близько 80%, а ефективність софосбувіра з даклатасвіром досягає 98%.

Наступними кроками, які необхідно вжити, є адвокаційна кампанія включення даклатасвіра в національні клінічні протоколи і список національних основних лікарських засобів, підвищення інформованості лікарів про його доступності та ефективності.

Організація, яка реалізувала кейс: БО «100 відсотків життя»

Заповніть анкету

на надання консалтингових послуг Школи бюджетної адвокації

Дякую!

Ви підписалися на новини ШБА

Дякую!

Ми опрацюємо Ваше звернення найближчим часом

Заповніть дані

Реєстрація на