Закупівлі за новими правилами

new

04 березня 2020

З 19 квітня 2020 року  почнуть діяти нові правила публічних закупівель. Зміни торкнуться всіх замовників та учасників торгів.

“Нововведення стосуватимуться чотирьох блоків:  підвищення ефективності закупівель; введення персональної  відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель; удосконалення механізму оскарження; гармонізація з міжнародними стандартами”,зазначає Олена Дмитренко, експертка з моніторингу закупівель Школи бюджетної адвокації.

Розглянемо 7 основних нововведень:

Інструмент боротьби із демпінгом. В конкурентних торгах система визначатиме аномально низьку ціну пропозиції кожного разу окремо. Організація приходить на торги із ціною на 40% нижче за ціни конкурентів або зменшує свою ціну під час аукціону на 30% і більше – система повідомляє про це. Якщо не підтвердити спроможність надавати якісні послуги за такою низькою ціною – Замовник відхилить пропозицію.  

Право на помилку. Учасники матимуть 24 години, аби виправити помилки у документах, що підтверджують кваліфікацію або право підпису.  Замовник формує перелік неточностей під час розгляду пропозиції. Один учасник може виправити помилки по списку лише один раз. 

Відхилення через неякісну роботу. Замовник три роки може відхиляти організацію, якщо в минулому довелось розірвати з нею договір та накласти штраф. 

Потужності субвиконавця. Учасники, які залучають субвиконавців для надання послуг, можуть використати досвід їх працівників та майно під час кваліфікації. Якщо треба підтвердити наявність авто, якого у Вас немає, але є у Ваших субпідрядників, договір суборенди більше не потрібний. 

Фінансова спроможність. Четвертий кваліфікаційний критерій, який замовник може використати для відбору постачальників. Щоб підтвердити відповідність критерію, треба надати замовнику фінансову звітність.  

Скарги. Якщо учасник подає скаргу і АМКУ її задовольняє або ж Замовник сам усуває порушення, плата за оскарження повертається на рахунок учасника. Якщо Ваші права порушили і АМКУ це підтвердить, скарга для Вас може бути безкоштовною. 

Деталізація рамкових угод. Оновлений закон містить ширші пояснення щодо вимог до оголошення про проведення закупівлі за рамковою угодою та оголошення з відомостями про укладену угоду. Як і раніше, особливості таких закупівель визначаються уповноваженим органом (МРЕТСГ).

Ми розглянули 7 основних, але змін набагато більше. Якщо Ви проводите закупівлі або берете в них участь, радимо прочитати Закон повністю. В більшості аспектів зміни необхідні, оскільки лише так можна буде вирішити системні непорозуміння між замовниками та учасниками. Робота за новими правилами має позбавити від нечесної конкуренції, прискорити конкурентні процедури, полегшити участь у закупівлях та убезпечити замовників від недобросовісних постачальників. 

Стаття підготовлена в рамках проекту за фінансової підтримки МФ Відродження 

 

Заповніть анкету

на надання консалтингових послуг Школи бюджетної адвокації

Дякую!

Ви підписалися на новини ШБА

Дякую!

Ми опрацюємо Ваше звернення найближчим часом

Заповніть дані

Реєстрація на