Включення неурядових організацій до переліку виконавців обласних медико-соціальних програм

new

18 лютого 2018

Включення НУО до соціальних програм як виконавця – перший крок на шляху інституалізації сервісів неурядових організацій.

У Полтавській області провели адвокаційну кампанію з включення неурядових організацій до переліку виконавців обласних медико-соціальних програм.

У рамках реалізації кейсу представники організації підготували детально обґрунтовані пропозиції, винесли питання на засідання координаційної ради та здійснили адвокаційний супровід пропозиції на рівні профільних депутатських комісій обласної ради.

Спочатку потрібно було сформувати пріоритет у місцевої влади щодо ефективного виділення коштів на боротьбу із епідемією ВІЛ/СНІДу. Під час зустрічей з місцевими органами влади сторони обговорили важливість пропозиції для забезпечення заходів програми і уточнили терміни подання документів.

На черговому засіданні Координаційної Ради при обласній адміністрації обговорили пропозицію включення неурядових організацій до переліку виконавців обласних медико-соціальних програм. Це забезпечило підтримку ініціативи з боку керівників медичної галузі у подальших переговорах із депутатами обласної ради.

Далі НУО провела низку робочих зустрічей із депутатами обласної ради – членами профільних комісій. Результатом стало затвердження включення НУО до переліку виконавців обласних медико-соціальних програм на сесії обласної ради та прийняття відповідного розпорядження голови обласної державної адміністрації.

Експерти Школи бюджетної адвокації наголошують, що включення НУО до програми як виконавця є першим кроком на шляху до повної інституалізації сервісів і програм неурядових організацій. Така практика дозволяє позиціонувати НУО як повноцінного партнера у реалізації політики місцевої влади та документально фіксувати обєми ресурсів, які залучає неурядовий сектор для вирішення конкретних проблем. Це дає можливість у майбутньому на правах повноцінного партнера формулювати власне бачення подальших кроків та впливати на пріоритети влади.

Організація, що реалізувала кейс: БО «Світло надії».

Результат: затвердження включення неурядових організацій до переліку виконавців обласних медико-соціальних програм на регіональному рівні.

Заповніть анкету

на надання консалтингових послуг Школи бюджетної адвокації

Дякую!

Ви підписалися на новини ШБА

Дякую!

Ми опрацюємо Ваше звернення найближчим часом

Заповніть дані

Реєстрація на