Уперше в Одеській області відбулася закупівля соціальних послуг у НУО

new

13 грудня 2018

Відтепер люди, які вживають наркотики ін’єкційно, та потребують лікування туберкульозу в стаціонарних умовах ЛПУ зможуть отримувати послуги зменшення шкоди та супроводу до програм ЗПТ від неурядових організацій за кошти з обласного бюджету.

Для впровадження цього механізму спочатку провели картування послуг зменшення шкоди, які надаються НУО, і виявили прогалини у послугах для СІН, які не фінансуються ні за рахунок коштів міжнародної донорської підтримки,  ні за рахунок коштів місцевого бюджету.

Потім визначили пріоритетну послугу для закупівлі – «соціальна послуга профілактики (вторинної та третинної) особам, які опинилися у складних життєвих обставинах, спричинених станом здоров’я, а саме СІН, які хворіють на туберкульоз та проходять лікування в стаціонарних умовах». Також визначили замовника (КНП Одеської обласної ради «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб»), розробили пакет необхідних документів та провели закупівлю у системі ProZorro. З листопада 21 особа уже отримала послуги.

«Це перша подібна процедура в Одеському регіоні – до цього послуги зменшення шкоди, що надаються неурядовими організаціями, фінансувались за рахунок міжнародної донорської підтримки. Важливість цього кроку ще і в тому, що СІН в умовах стаціонару не мають можливості припинити вживання наркотиків ін’єкційним шляхом, у той же час вживання вуличних наркотиків при перебуванні в лікарні є порушенням внутрішньої лікарняної дисципліни, як результат частка хворих (у тому числі і МРТБ) тікає з лікарні та припиняє лікування в зв’язку з необхідністю вживання наркотиків, а тому для них відсутній доступ до програм ЗПТ та обмежено доступ до програм зменшення шкоди», – відмітила представниця НУО Наталія Кіценко.

Зазначимо, що впровадження механізму закупівлі соціальних послуг у неурядових організацій в Одеській області надасть можливість значно покращити спроможність місцевої влади до фінансування послуг зменшення шкоди для СІН. Це в свою чергу позитивно вплине на сталість надання цих послуг в зв’язку зі зменшення об’єму міжнародного фінансування з боку міжнародних донорів.

Організація, яка реалізувала кейс: Одеський благодійний фонд «Шлях до Дому».

Результати: 249 724 грн з обласного бюджету на реалізацію соціальних послуг для СІН.

Матеріал опубліковано за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Заповніть анкету

на надання консалтингових послуг Школи бюджетної адвокації

Дякую!

Ви підписалися на новини ШБА

Дякую!

Ми опрацюємо Ваше звернення найближчим часом

Заповніть дані

Реєстрація на