У Києві обговорили План перехідного періоду від донорського до бюджетного фінансування

new

21 грудня 2018

У столиці презентували стратегії, моделі, пілотні проекти і веб-сайт Плану перехідного періоду, а також обговорили участь громадськості в його реалізації.

14 грудня у Києві відбулася координаційна зустріч партнерів по забезпеченню сталості послуг з профілактики ВІЛ, соціального супроводу пацієнтів з ВІЛ і туберкульозом в процесі переходу від донорського до бюджетного фінансування. У заході взяли участь понад 70 представників урядових, громадських та благодійних організацій зі всієї України.

«Україна – одна з перших країн у Східній Європі, яка задекларувала перехід від донорського до державного фінансування. Тоді були закуплені профілактичні послуги, а також послуги з догляду та підтримки людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією. Зараз запланований план переходу, який буде поступово протягом 2018-2020 років забирати на бюджетне фінансування ті послуги, які раніше купували донори, зокрема Глобальний фонд, UNAIDS, і надавати ці пакети послуг України», – зазначив Віктор Ляшко, перший заступник генерального директора Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.

Спікерами координаційної зустрічі виступили директорка програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» Вікторія Тимошевська, Голова Координаційної ради БО «100 відсотків життя» Дмитро Шерембей, перший заступник генерального директора Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) Міністерства охорони здоров’я України Віктор Ляшко, заступник виконавчого директора МБФ «Альянс громадського здоров’я» Павло Смирнов, координатор стратегічної групи при ЦОЗ Максим Демченко, координатор програм ЗПТ при ЦОЗ Тарас Гриценко, а також менеджерка програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» Олена Кучерук.

Слід зазначити, що на заході представили роботу новоствореної стратегічної групи при ЦОЗ з експертного супроводу реалізації плану переходу від донорського до державного фінансування ВІЛ/ТБ програм.

«Одне з ключових завдань для стратегічної групи ЦОЗ – це координація зусиль, спрямованих на те, щоб зробити процес переходу більш комфортним для неурядових організацій, а також для того, щоб зберегти якість послуг. Для того, щоб вони були доступними для клієнтів», – розповів Максим Демченко, координатор стратегічної групи при ЦОЗ, експерт Школи бюджетної адвокації.

Під час зустрічі учасникам презентували стратегії і моделі плану переходу, способи фінансування заходів з протидії ВІЛ/СНІДу, базові пакети послуг з профілактики ВІЛ, а також представили адвокаційні ініціативи, спрямовані на реалізацію плану переходу.

«Сьогодні країнам необхідно розробити практичні механізми передачі соціальних послуг через конкретні інструменти фінансування. Тільки тісна співпраця між центрами громадського здоров’я та неурядовими організаціями, які зможуть реалізувати цей бюджетний механізм і раціоналізувати ці кошти, дозволить показати, що цей механізм працює. Показати, що він можливий і забезпечує стійкість послуг», – зазначила Вікторія Тимошевська, директорка програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду« Відродження».

Заповніть анкету

на надання консалтингових послуг Школи бюджетної адвокації

Дякую!

Ви підписалися на новини ШБА

Дякую!

Ми опрацюємо Ваше звернення найближчим часом

Заповніть дані

Реєстрація на