Стійкість програми реабілітації в пенітенціарних установах через закупівлю послуг від НУО

new

28 березня 2019

Терапевтична спільнота для засуджених, які вживали наркотики, – це інноваційний метод в пенітенціарній системі Молдови.

У пенітенціарній установі №9 – Прункул (Молдова) більше 6 місяців впроваджують процес реабілітації СІН методом терапевтичної спільноти.

Для реалізації кейса, на національному рівні були ініційовані ряд робочих зустрічей для визначення пріоритетних завдань, розробки програми послуги, а так же механізмів взаємодії між партнерами. Важливу роль в процесі становлення послуги, зіграли міжнародні експерти, які в свою чергу надавали технічну підтримку на всіх етапах реалізації пілота. Особливо значимою на всіх етапах реалізації пілота, виявилася яскраво виражена політична воля осіб, які приймають рішення, як на рівні пенітенціарної установи №9 і Агентства пенітенціарних установ, так і на рівні Міністерства юстиції.

Ідея відкрити Терапевтичне співтовариство для ув’язнених, які вживали наркотики, в пенітенціарній системі досить активно, почала обговорюватися в 2015 році всіма партнерами на національному рівні. Це інноваційний метод, який консолідує комплексний пакет послуг для цієї категорії засуджених і забезпечить доступ до сервісу, який в свою чергу дозволяє максимально ефективно опрацювати питання пов’язані з наркоспоживанням, і підготуватися до моменту звільнення для подальшої якісної соціалізації і зниження ризиків рецидиву. Програма реабілітації будується за принципами розробленими і прийнятими самим співтовариством. В рамках програми послуги надаються як висококваліфікованими фахівцями, так само і «від рівного до рівного». За весь період роботи Терапевтичної спільноти, вже троє резидентів, відбувши термін ув’язнення, продовжили процес соціалізації в цивільному секторі, двоє з них, продовжили програму реабілітації в Терапевтичному співтоваристві в цивільному секторі, – зазначив виконавчий директор ГА «Позитивна Ініціатива» Руслан Поверга.

На даний момент сформована стратегія розширення даної послуги, а також ведуться додаткові переговори з міжнародними організаціями.

Організація, яка реалізувала кейс: ОА «Позитивна Ініціатива», Молдова.

Результат: пенітенціарна установа №9 – Прункул виділив на закупівлю послуг у НУО 78.000 лей.

Заповніть анкету

на надання консалтингових послуг Школи бюджетної адвокації

Дякую!

Ви підписалися на новини ШБА

Дякую!

Ми опрацюємо Ваше звернення найближчим часом

Заповніть дані

Реєстрація на