Реалізація плану переходу від донорського до бюджетного фінансування заходів протидії ВІЛ/СНІДу

new

18 лютого 2018

Відпрацювання моделі закупівлі послуг державою у рамках реалізації плану переходу від донорського до бюджетного фінансування заходів протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу є стратегічно важливим завданням на перспективу роботи НУО.

Полтавська область реалізовує пілотну модель закупівлі послуг державними установами на кошти Глобального фонду через місцеву владу. Зазначена пілотна модель фінансування дозволить реалізувати новий механізм, виявити проблемні моменти, щоб у 2019 році безперешкодно провести закупівлю послуг у пропорції 50/50 – половина коштів обласного бюджету , інша половина – ГФ.

Реалізація цього кейсу складалася з кількох ключових етапів: передача коштів ГФ місцевій владі; формування робочої групи на місцях та підготовка нормативних документів; проведення процедури закупівлі послуг; надання послуг переможцем закупівлі.

Спочатку Глобальний фонд передав кошти до ЦГЗ*, а останній – на ОДА та профільний обласний департамент. Передача коштів здійснювалася на основі підписаних між сторонами угод.

Після отримання першого траншу на місцевому рівні було сформовано робочу групу, яка займалася вибором процедури закупівлі та розробкою необхідної нормативно-правової документації.

Після цього Замовник розмістив оголошення про закупівлю, а НУО підготувала та подала тендерну пропозицію. У результаті проведення тендерної процедури НУО була визначена переможцем.

Останнім етапом стало укладання договору з переможцем та надання ним послуг. Також цей етап включає моніторинг Замовником процесу та якості наданих послуг. По завершенні терміну надання послуг НУО-виконавець подасть звіт про виконання Замовнику.

Реалізація пілотної моделі, на думку експертів Школи бюджетної адвокації, дозволила підтвердити ефективність обраного механізму та можливість його подальшого застосування для бюджетних коштів. Також проходження усіх етапів цього механізму дозволило визначити переваги і недоліки, щоб у майбутньому покращити модель.

Організації, що реалізували кейс: БО «Світло надії»

Результат: реалізовано механізм із загальним бюджетом 11 663 670,80 грн.

Заповніть анкету

на надання консалтингових послуг Школи бюджетної адвокації

Дякую!

Ви підписалися на новини ШБА

Дякую!

Ми опрацюємо Ваше звернення найближчим часом

Заповніть дані

Реєстрація на