Представники неурядових організацій розповіли про реалізацію нової моделі фінансування

new

17 травня 2019

План переходу 20/50/80 активно реалізується спільними зусиллями Центру громадського здоров’я, партнерів та неурядових організацій, які працюють у сфері надання послуг з ВІЛ/СНІД.

Учасники інтерв’ю розказали про перехід сервісів громадського здоров’я від донорського до державного фінансування, медіаційні зустрічі та нові виклики для НУО.

Євгенія Кувшинова, виконавча директорка ВБО «Конвіктус Україна»

Що нового для організацій несе план переходу та зміна моделі фінансування?

Євгенія Кувшинова, виконавча директорка ВБО «Конвіктус Україна»: Важливим питанням для України є повноцінне фінансування програм протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу з державного бюджету, а налагодження механізму закупівлі послуг у неурядових організацій, які протягом багатьох років забезпечували надання послуг на рівні спільнот – ключовим. За роки підтримки Глобального фонду ми створили ефективні моделі роботи та сервіси, які прийшов час інтегрувати в бюджетну систему, а НУО визнати як повноцінних імплеметаторів програм. У цьому році нас  чекає перехід у всіх сенсах: і в сенсі зміни фактично джерела фінансування, і в сенсі парадигми мислення. Для НУО стоїть багато викликів, і ми маємо разом попрацювати над тим, аби нормативно-правове підґрунтя було не лише сприятливим для подальшої роботи неурядових організацій і не спричиняло бюрократичних складнощів, а й стимулювало НУО до участі в реалізації програм/надання послуг за бюджетні кошти. Ми готові до спільних дій з державними установами та міжнародними партнерами, аби роками напрацьовані результати були збережені, а наші клієнти мали подальший безперешкодний доступ до послуг.

Дмитро Тигач, голова правління БО “БТ” МЕРЕЖА” М. ЛЬВІВ”: План переходу насправді відкриває широкі можливості, дає розуміння того, що держава нарешті готова взяти на себе відповідальність та потурбуватися самостійно про людей, які знаходяться у доволі складних життєвих обставинах. Це дозволить безперебійно надавати необхідні послуги уразливим категорія населення, зокрема тим, яких торкнулася епідемія ВІЛ/СНІДУ.

 

Дмитро Тигач, голова правління БО “БТ” МЕРЕЖА” М. ЛЬВІВ”

Що, на Вашу думку, в першу чергу повинні робити організації, щоб підготуватися до закупівлі?

Дмитро Тигач, голова правління БО “БТ” МЕРЕЖА” М. ЛЬВІВ”: Усім учасникам, які прагнуть взяти участь у публічних закупівлях, варто дуже уважно читати умови конкурсу, необхідно проаналізувати весь попередній досвід діяльності, розуміти, які партнери потенційно готові допомагати, на чию підтримку можна розраховувати. Важливо передивитися підписані договори, меморандуми про партнерство, всі-всі документи, які стосувалися надання послуг цільовим групам на відповідність вимогам тендерної документації та загалом вимогам Закону України “Про публічні закупівлі”. На етапі підготовки для участі у публічних закупівлях доцільно навіть залучити юристів, адже в даній ситуації саме чітке трактування вимог тендерної документації  та норм чинного законодавства допоможе успішно взяти участь у тендері.

 

Володимир Казусь, президент БО “Харківський благодійний фонд “Благо”

Чи була корисною для Вас та Вашої організації участь у медіаційних зустрічах?

Володимир Казусь, президент БО “Харківський благодійний фонд “Благо”: Під час змін завжди виникає багато різних питань. Медіаційна зустріч, безумовно, була корисною. Вона не тільки допомогла основним регіональним виконавцям профілактики домовитись про механізми збереження якості послуг бенефіціарам, але і надала змогу отримати додаткові відповіді щодо перехідного періоду.

 

Олена Овсянікова, голова правління Благодійної організації “Благодійний фонд “Все можливо”

Яким бачите майбутнє сервісних організацій, що беруть участь у реалізації плану переходу 20-50-80?

Олена Овсянікова, голова правління Благодійної організації «Благодійний фонд «Все можливо»: По-перше, організації здобудуть досвід участі в закупівлях через систему Prozorro, що дозволить пропонувати свої послуги в інших сферах через участь у тендерах. По-друге, організації стануть привабливими для своїх місцевих влад як професійні надавачі соціальних послуг і матимуть можливість отримувати кошти з місцевих бюджетів. Такі НУО отримають більший «кредит довіри» від міжнародних донорів у конкурсах грантів завдяки демонстрації партнерства з державою.

Євгенія Кувшинова, виконавча директорка ВБО «Конвіктус Україна»: Організація, яку я очолюю, уже 12 років є надійним партнером державних установ, громадських та міжнародних організацій у реалізації програм протидії ВІЛ-інфекції, туберкульозу. Ми охоплюємо послугами профілактики ВІЛ на рік більше 23 000 осіб із числа груп ризику, проводимо близько 22 000 тестувань на ВІЛ-інфекцію та надаємо супровід до диспансеризації у зв’язку з ВІЛ та отриманню лікування (АРВ-терапії, у тому числі послуги з формування прихильності до її прийому) більше 900 особам на теренах м.Києва та Київської області на рік. Щодня ми працюємо над тим аби послуги профілактики та лікування ВІЛ-інфекції, туберкульозу були доступними та безперервними. Тому, ми докладемо всіх зусиль, аби наші клієнти не відчули зниження якості послуг, не втратили доступ до комплексних сервісів і ми продовжували розгортати нашу роботу в Київському регіоні. Для проходження даного етапу “переходу” всім нам, неурядовим організаціям, необхідно  попрацювати над інституційною спроможністю, бути відкритими до діалогу та співпраці.

Володимир Казусь, президент БО “Харківський благодійний фонд “Благо”: План переходу є викликом не тільки для держави, але і для організацій. Світ змінюється, еволюціонують державні підходи у фінансуванні медицини, соціальної сфери. Участь ВІЛ-сервісних організацій у плані переходу – це унікальна можливість набути досвід отримання соціальних підрядів за бюджетні кошти. Разом із донорським фінансуванням це значно розширить можливості організацій у вирішенні місцевих соціальних проблем коштом громад, диверсифікує ресурсні надходження.

Матеріал опубліковано за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Заповніть анкету

на надання консалтингових послуг Школи бюджетної адвокації

Дякую!

Ви підписалися на новини ШБА

Дякую!

Ми опрацюємо Ваше звернення найближчим часом

Заповніть дані

Реєстрація на