Перехід від донорського до бюджетного фінансування препаратів ЗПТ для СІН в Україні

new

10 січня 2019

Ефективна адвокаційна стратегія повинна мати готове рішення для уряду.

Всеукраїнська благодійна організація провела активну адвокаційну кампанію для залучення органів влади до фінансування замісної підтримувальної терапії на державному рівні.

Для того, щоб заручитися підтримкою Міністерства охорони здоров’я, в партнерстві з Центром громадського здоров’я організація підготувала аналітичний звіт про причини, за якими уряд повинен фінансувати послуги ЗПТ, а також план реалізації державного фінансування програм.

Після отримання підтримки від органів влади в сфері охорони здоров’я сформували план державних закупівель препаратів ЗПТ, який повинен бути затверджений Міністерством фінансів України. Організація провела переговори із заступником міністра фінансів, щоб заручитися його підтримкою.

Крім того, БО організувала масштабну нараду високого рівня з фінансування програм ЗПТ за участю заступника прем’єр-міністра, міністрів охорони здоров’я і фінансів. Як результат наради, фахівців БО запросили до співпраці з представниками міністерств охорони здоров’я і фінансів для складання бюджетного пропозиції із закупівель ЗПТ.

«Сталість комплексних заходів з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу – це унікальний досвід, а перехід на державне фінансування не потреба, а життєва необхідність. Тому, що весь пласт послуг, напрацьований за 10 років, може просто впасти і сотні тисяч людей просто перестануть отримувати послуги. Тільки активне громадянське суспільство може забезпечити сталість програм», – зазначив Сергій Дмитрієв, директор з політики та адвокації ВБО «100% життя», експерт Школи бюджетної адвокації.

Активна позиція організацій громадянського суспільства у встановленні зв’язку з політичними лідерами та особами, які приймають рішення, може дати результати навіть для не настільки популярних серед широкої громадськості проблем, як фінансування програм ЗПТ.

Організація, яка реалізувала кейс: ВБО «100% життя».

Результат: 49 млн грн виділили з бюджету України на фінансування ЗПТ (2016-2018), 25 млн грн заклали в бюджет України на 2019 рік.

Матеріал опубліковано за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Заповніть анкету

на надання консалтингових послуг Школи бюджетної адвокації

Дякую!

Ви підписалися на новини ШБА

Дякую!

Ми опрацюємо Ваше звернення найближчим часом

Заповніть дані

Реєстрація на