Механізми фінансування послуг у сфері ВІЛ і ТБ за рахунок бюджетних коштів розглянули на масштабному вебінарі для представників країн регіону СЄЦА

new

20 листопада 2020

Задачею вебінара, який відбувся 10 листопада, було презентувати існуючі механізми фінансування в різних країнах, обговорити реальні кейси використання механізмів і запропонувати оптимальні алгоритми для конкретної країни.

 

Представники НУО, держслужбовці і представники уряду країн регіону СЄЦА стали учасниками вступної онлайн-зустрічі. Вебінари повинні об’єднати дві регіональні програми з ВІЛ і ТБ – SoS project і TB REP 2.0.

Учасники детально розглянули існуючі механізми та джерела фінансування в різних країнах і поділилися досвідом їх реалізації.

 

 

Александр Рукшиняну, представник Національної Асоціації хворих на ТБ (SMIT), розповів про унікальний досвід Молдови фінансування з Національної медичної страхової компанії. Він зазначив, що досвід фінансування страховими компаніями є найбільш стійким для сфери ТБ.

Окрім існуючих механізмів, також розглянули нові напрямки побудови стійких систем фінансування послуг.

“Стійкість, безперервність, захищеність статей бюджету, клієнтоорієнтованість, підзвітність, рівний доступ провайдерам послуг до фінансування – це ті принципи, які потрібно враховувати при виборі моделі фінансування в кожній країні” – зазначив експерт Максим Демченко в своєму виступі.

Він назвав необхідні складові для успішної адвокації і поділилися досвідом України в реалізації моделі 20-50-80, коли бюджетне фінансування збільшувалося поступово.

В завершенні вебінара було представлено два продукти для обміну інформацією: Transitionplan.online – портал, на якому буде зібрана інформація про перехід в кожній країні і портал із соціального контрактування, який буде містити дані про механізми фінансування. Обидва сервіси знаходяться на стадії розробки. Вони покликані полегшити процес збору інформації і обміну досвідом.

 

Вебінари  організовані Інститутом аналітики і адвокації в рамках регіонального проекту «Стійкість сервісів для ключових груп у регіоні СЄЦА», що реалізується консорціумом організацій з країн регіону СЄЦА під керівництвом МБФ “Альянс громадського здоров’я” у партнерстві з БО «Всеукраїнська мержа ЛЖВ”, ОЮО “Центрально-Азійська Ассоціація Людей, які Живуть з ВІЛ” і Євроазійською мережею здоров’я ключових груп за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією (aka #Sos_project); і за підтримки Європейської коаліції по боротьбі з туберкульозом в рамках проекту TB-REP 2.0, який фінансує Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією (ГФ) і реалізує Центр PAS в якості Основного реципієнта.

Заповніть анкету

на надання консалтингових послуг Школи бюджетної адвокації

Дякую!

Ви підписалися на новини ШБА

Дякую!

Ми опрацюємо Ваше звернення найближчим часом

Заповніть дані

Реєстрація на