Механізм закупівлі соціальних послуг через електронну систему ProZorro

new

08 травня 2018

Застосування механізму закупівлі послуг через електронну систему ProZorro дозволяє забезпечити ефективне і прозоре використання коштів місцевих бюджетів.

У 2016 році в Україні відбулася реформа, яка полягала в імплементації новітньої системи ProZorro для закупівель, що відбуваються за бюджетні кошти. Ця система вже виправдала себе значним рівнем відкритості та прозорості та дозволила економити державі мільярди гривень на закупівлях.

У медичних закладах Полтавської та Сумської областей* за ініціативи місцевих НУО відпрацювали механізм закупівлі соціальних послуг через ProZorro. Лікувальні установи закупили послуги з профілактики серед споживачів ін’єкційних наркотиків (СІН) та для груп підвищеного ризику інфікування ВІЛ.

Алгоритм кейсу включає в себе реєстрацію на одному з торгівельних майданчиків системи електронних закупівель ProZorro, підготовку необхідного пакету документів для участі в аукціоні, проведення розрахунку вартості послуг, подання цінової пропозиції та безпосередня участь у проведенні аукціону.

Реалізація моделі дозволяє значно спростити сам механізм закупівлі соціальних послуг, а також економно та раціонально використовувати кошти на закупівлю тих послуг, на які є найбільша потреба в регіоні.

Експерти Школи бюджетної адвокації наголошують на тому, що керівники лікувальних установ та сервісних НУО можуть бути зацікавлені у запровадженні такої моделі взаємодії для надання соціальних послуг, адже система ProZorro передбачає можливість участі неурядових організацій у публічних закупівлях.

Організації, що реалізували кейс: БО «Світло надії», ГО «Клуб «Шанс»».

Результат: 66 800 грн виділено у Полтаві на надання комплексних профілактичних послуг для споживачів ін’єкційних наркотиків та 211 300 грн виділено у Сумах на послуги для споживачів ін’єкційних наркотиків та для груп підвищеного ризику інфікування ВІЛ з використання механізму проведення електронних закупівель у системі Prozorro.

* Полтавський та Сумський центри профілактики та боротьби зі СНІДом, Сумський обласний наркологічний диспансер.

Заповніть анкету

на надання консалтингових послуг Школи бюджетної адвокації

Дякую!

Ви підписалися на новини ШБА

Дякую!

Ми опрацюємо Ваше звернення найближчим часом

Заповніть дані

Реєстрація на