Механізм фінансування громадських робіт

new

18 лютого 2018

Організація оплачуваних громадських робіт допомагає державі брати участь в оплаті праці осіб, що виконуватимуть роботи на базі НУО. У такий спосіб держава бере участь у вирішенні суспільно важливих задач, над якими раніше громадські активісти працювали на волонтерських засадах.

У Полтавській області відпрацювали механізм фінансування громадських робіт за рахунок коштів міського бюджету та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України.

Впроваджуючи кейс, розробили процедуру включення організації до переліку підприємств, які забезпечують громадські роботи, доповнили перелік існуючих видів громадських робіт, а також підписали тристоронню угоду з метою реалізації громадських робіт.

Першочергово організація подала до виконкому міської ради лист про включення до переліку підприємств та організацій, на базі яких будуть проводитись громадські роботи, оскільки органи місцевого самоврядування щороку приймають рішення щодо такого переліку. Виконавчий комітет міської ради прийняв рішення про те, що організація і проведення громадських робіт на об’єктах соціальної сфери відповідають потребам громади міста і сприятимуть вирішенню окремих соціальних питань.

Також розширили перелік видів громадських робіт із включенням до нього тих видів, які будуть надаватися на базі НУО.

Ключовим моментом стали розробка та підписання тристоронньої угоди між неурядовою організацією (НУО), центром зайнятості та управлінням соціального розвитку міськвиконкому про організацію і проведення громадських робіт. Варто зазначити, що фінансування організації громадських робіт, до яких залучаються зареєстровані безробітні, здійснили за рахунок коштів місцевих бюджетів та коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування рівними частинами, пропорційними сумі витрат на їх організацію.

Експерти ШБА відзначають, що такий механізм є прогресивним та потрібним для місцевої влади і центрів зайнятості, оскільки допомагає керівникам міських центрів зайнятості вирішити питання реалізації коштів, що заплановані національним Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування, а для НУО є можливість залучити до виконання своєї діяльності персонал на оплачуваній основі.

Організація, що реалізувала кейс: БО «Світло надії».

Результат: за 2015-2017 роки механізм співфінансування громадських робіт, що виконуються на базі НУО реалізовано у 5 регіонах України (Полтава, Суми, Черкаси, Кропивницький, Чернівці).

Заповніть анкету

на надання консалтингових послуг Школи бюджетної адвокації

Дякую!

Ви підписалися на новини ШБА

Дякую!

Ми опрацюємо Ваше звернення найближчим часом

Заповніть дані

Реєстрація на