Експерти Школи бюджетної адвокації взяли участь у зустрічі партнерів SoS_project

new

10 березня 2020

Щорічна зустріч партнерів регіонального проекту «Стійкість сервісів для ключових груп у Східній Європі та Центральній Азії» відбулася в Києві 25-26 лютого.

Метою зустрічі було підведення підсумків та результатів першого року роботи в регіоні щодо формування стійкості ВІЛ-сервісів для ключових груп населення.

Фокус першого дня був спрямований на обговорення результатів роботи проекту в 2019 році. Ключовими і стратегічно важливими для майбутньої роботи висновками по бюджетній адвокації в Україні поділилися Роман Дрозд та Юрій Нестуля.

“У минулому році ми провели скрупульозну роботу з аналізу структури системи охорони здоров’я в країнах СЄЦА, пріоритетів політики та існуючих механізмів соціального контрактування. Це допомогло сформувати вектор, в якому варто працювати в 2020 році. Ми чітко бачимо потребу в координації забезпечення фінансування послуг з ВІЛ із загальними тенденціями трансформацій систем охорони здоров’я як в нормативному плані, так і в питаннях залучення всіх зацікавлених сторін до цього процесу “, підсумував Роман Дрозд.

У другий день зустрічі пройшли стратегічні сесії по деталізації планів роботи SoS_project на 2020 рік. Робота по бюджетній адвокації буде спрямована на експертизу і технічну допомогу в країнах проекту за такими напрямками:

♦  консультації та навчання з питань бюджетної адвокації;

♦  аналіз нормативної бази та формування пропозицій щодо її доопрацювання;

♦  консультування з розробки оптимальної моделі забезпечення стійкості фінансування послуг;

♦  консультування з питань роботи координаційних механізмів країн, учасників проекту;

♦  консультування з аналізу потреб у послугах, розрахунку їх обсягів і вартості;

♦  консультування щодо оптимізації фінансування і перепрограмування існуючих грошових ресурсів;

♦  візити обміну досвідом.

«Важливо працювати над збільшенням загальних бюджетів на сферу охорони здоров’я. Якщо спільнота працює над приорітизацією лікування лише одного певного захворювання, то це означає, що інші пацієнти протиставляються їм. Але якщо сконцентрувати зусилля на збільшенні загального бюджету на сферу — ефект буде глобальним та кращим для усіх, хто потребує лікування», — зазначив Юрій Нестуля.

Довідка. SoS_project – це трирічний мультікраїновий проект за підтримки Глобального фонду «Стійкість сервісів для ключових груп в регіоні Східної Європи і Центральної Азії», який об’єднав 14 країн регіону з найбільшим рівнем поширеності ВІЛ-інфекції. Реалізується консорціумом організацій з країн регіону ВЕЦА під керівництвом Альянсу громадського здоров’я в партнерстві із Всеукраїнською мережею ЛЖВ «100% життя», Центрально-Азіатської Асоціацією людей, що живуть з ВІЛ та Євразійської мережею здоров’я ключових груп за участі національних урядових та неурядових організацій, регіональних мереж ключових груп населення, міжнародних агентств та організацій, а також технічних партнерів.

Стаття підготовлена в рамках проекту « Стійкість сервісів для ключових груп в регіоні СЄЦА» ( # SoS_project )

Заповніть анкету

на надання консалтингових послуг Школи бюджетної адвокації

Дякую!

Ви підписалися на новини ШБА

Дякую!

Ми опрацюємо Ваше звернення найближчим часом

Заповніть дані

Реєстрація на