Експерти Школи бюджетної адвокації взяли участь у Міжнародній конференції Adherence-2020

new

16 грудня 2020

Ірина Домненко і Юрій Ромашко представили український досвід в сфері просування Плану переходу, підвищення адвокаційного потенціалу НУО та розвитку соціального контрактування в країні.

Конференція пройшла в онлайн форматі 2-3 листопада 2020 року. Ірина Домненко в рамках постерної презентації представила кейс про передумови до запуску процесу переходу в Україні. До 2018 року в Україні велика частина послуг профілактики, догляду та підтримки в сфері ВІЛ надавалася за рахунок коштів Глобального Фонду, що створювало ризик зникнення цих послуг в разі припинення такого фінансування. Саме тому команда Інституту аналітики та адвокації просуває бюджетну адвокацію для створення прозорої і раціональної системи фінансування за державні кошти.

 

Також Ірина презентувала успіхи, яких вдалося досягти у співпраці між НУО та державою. З 2015 по 2017 року консультування НУО України щодо реалізації ініціатив для виділення коштів з місцевих бюджетів на потреби ключових груп допомогло здійснити понад 40 кейсів і залучити більше 11 мільйонів гривень в сферу ВІЛ. Ірина зазначила, що ці кейси показали – НУО можуть бути надійними партнерами держави, тому вже в 2019 році, коли почалася реалізація плану переходу в Україні, НУО та держава знайшли спільну мову.

Юрій Ромашко в усній презентації більш докладно говорив про роботу Інституту аналітики та адвокації в рамках реалізації Плану переходу. Він розповів про створення нормативної бази для системи закупівель нового виду послуг – послуг громадського здоров’я.

 

Він звернув увагу, що така перекваліфікація надання послуг в сфері ВІЛ дозволить НУО, комунальним установам та бізнесу брати участь у тендерних закупівлях.

Також він говорив про формування пакетів послуг в сфері ВІЛ. Розповів, що розподіл послуг на базовий і розширений пакети дозволяє забезпечити надання необхідних послуг та регулювання їх переліку під потреби регіонів.

 

Експерти відзначають, що перебудова системи ще триває, поліпшується модель фінансування, вдосконалюється нормативна база і податкове законодавство, але обраний спосіб розподілу послуг дозволяє забезпечити стійкість їх надання.

Заповніть анкету

на надання консалтингових послуг Школи бюджетної адвокації

Дякую!

Ви підписалися на новини ШБА

Дякую!

Ми опрацюємо Ваше звернення найближчим часом

Заповніть дані

Реєстрація на