У Полтаві провели Школу бюджетної адвокації для представниць БО «Позитивні жінки»

27 квітня 2018
На замовлення благодійних організацій «Позитивні жінки», «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» та міжнародного фонду «Відродження» з 24 по 27 квітня експерти Школи бюджетної адвокації провели 4-денний тренінг «Школа бюджетної адвокації. Посилення потенціалу спільноти ВІЛ-позитивних жінок» для регіональних представниць БО «Позитивні жінки».
Учасниці ознайомилися з кращими кейсами експертів Школи бюджетної адвокації, дізналися про основні принципи та механізми бюджетної адвокації та способах участі представників НУО в процесі розробки нормативних документів і державної політики.
Окрему увагу присвятили інструментам моніторингу бюджетів в сфері охорони здоров’я, створенню аналітичних документів і візуалізації даних.
«Ідея школи бюджетної адвокації з’явилася у великої групи експертів, які одного разу подумали про те, що, можливо, комусь буде дуже корисно зібрати всі напрацювання в сфері адвокації та роботи з бюджетом в одному місці. ШБА є консолідуючим ресурсним центром в країнах східної Європи і Центральної Азії. Саме тут зібрані кращі практики, кейси, методи і підходи різних фахівців з різних країн, для того щоб в подальшому інші організації, використовуючи апробований алгоритм дій, домагалися позитивних результатів на місцевому рівні», – розповів голова Наглядової ради ГО «Інститут аналітики та адвокації», експерт ШБА Юрій Нестуля.
В рамках тренінгу учасники відвідали Кризовий центр для жінок, «Навчально-виробничий центр» БО «Світло надії», а також зустрілися з представниками органів місцевого самоврядування. Експерти ШБА презентували програми роботи з жінками, які постраждали від домашнього насильства.
Протягом 4-денного тренінгу учасниці отримали комплекс знань про створення та успішне впровадження адвокаційних кампаній. Цей досвід учасниці планують використовувати в адвокаційних кампаніях, просуваючи розвиток, мобілізацію і підтримку спільноти жінок, що живуть з ВІЛ.
«На сьогоднішній день я не знаю кращих експертів в Україні, крім тих, які створили Школу бюджетної адвокації. Тому, я впевнена, що всі завдання, які ми запланували, будуть повністю виконані. Оскільки я маю позитивний досвід роботи з експертами ШБА, зокрема БО «Світло надії», мені дуже приємно, що саме механізм бюджетної адвокації ми використовуємо з метою підняття потреб жінок, що живуть з ВІЛ, на пріоритетний рівень. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб впровадити ці речі в реальність. Це може служити хорошим прикладом для інших спільнот, які готові проводити адвокаційні кампанії для виділення коштів для країн Східної Європи, Азії та в усьому світі», – розповіла глава правління БО «Позитивні жінки» Олена Стрижак.